Murat Turkekul
Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri

1979 yılında Kırıkkale de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Kırıkkale’de tamamladı. Öğrenim hayatına A.Ü. Kamu Yönetimi Bölümünde devam etti.

Çalışma hayatına T.B.M.M. Milletvekili danışmanlığı göreviyle başladı. Askerlik görevinin ardından, çalışma hayatına Hacılar Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü olarak devam eden TÜRKEKUL, daha sonra Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği-Projeler Koordinasyon biriminde görev aldı.

Sendikacılık hayatı Koop-İş Sendikası Kırıkkale İli Baştemsilciliği göreviyle başlayan TÜRKEKUL, Ankara 1 no’lu şubemizin Mayıs 2013 yılında yapılan Genel Kurulunda Şube İdari Sekreterliği’ne seçilerek profesyonel sendikacılık hayatına başladı.2014 yılında Ankara 1 no’lu şubemizin Şube Başkanlığı görevine getirilen TÜRKEKUL, KOOP-İŞ Sendikası’nın Ağustos 2014 tarihinde yapılan 18. Genel Kurulunda Genel Merkez  Genel Eğitim Sekreterliği görevine seçildi. Şubenin Nisan 2017 de yapılan Olağan Genel Kurulunda Ankara 1 nolu Şubemizin Şube Başkanlığına yeniden seçildi. Koop-İş Sendikamızın 21-22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen 19.Olağan Genel Kurulunda Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterliğine seçilen TÜRKEKUL, evli ve 2 çocuk babasıdır.