HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 2251

TARNET TİS TASLAK TOPLANTISI YAPILDI

Sendikamız ile TARNET arasında imzalanacak 2. dönem toplu iş sözleşmesi hazırlıkları kapsamında, toplu iş sözleşmesi taslak-eğitim toplantısı yapıldı. Toplantı, Sendikamızın Ankara'da tadilatını tamamlayarak hizmete açtığı yeni tesisi olan İZZ Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Genel Sekreterimiz Metin Güney, Genel Mali Sekreterimiz Osman Aksoy, Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreterimiz Murat Türkekul, Ankara 2 Nolu Şube Başkanımız Abdurrahim Pir, Ankara 1 Nolu Şube İdari Sekreterimiz Talat Yılmaz ile TARNET Yönetim Hizmeti Müdürü Ertan Baş, Hizmet Alım Kıdemli Uzmanı Fazlı Çoğalan ve üyelerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla açılan toplantıda, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar bir konuşma yaptı. Alemdar sözlerine "Sizlerle birlikte her geçen gün güçlenen, büyüyen, bugün 70.000'e yaklaşan üye sayısıyla sendikacılık hareketinde bir marka olan bu büyük aile içinde, el ele, gönül gönüle olmaktan dolayı çok mutluyuz" şeklinde başladı.

AVM'LERDE ÖRGÜTLENME ATAĞI

Alemdar, Sendikamızın son dönemde AVM ve mağazalarda başlattığı örgütlenme atağına dikkat çekerek H&M, Foot Locker ve Boyner/Başaran Mağazaları gibi işyerlerinde elde ettiğimiz başarılara dikkat çekti. KOTON Mağazalarında verdiğimiz mücadeleyi anlatan Alemdar, "KOTON'da sendikamıza üye oldukları için haksız ve hukuksuz bir biçimde işten atılan üyelerimiz, ülke gündeminde kendine yer buldu. Onları da yalnız bırakmıyoruz. İşe geri alınmaları için tüm gücümüzle mücadele ediyoruz." şeklinde konuştu. Alemdar, "Buradan sizlerin huzurunda haykırıyoruz. KOTON işçileri yalnız değildir! Bu arkadaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, onları güçlü Koop-İş ailesine katmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Sonuna kadar direneceğiz ve sonunda da kazanacağız" diyerek, üyelerimizi KOTON'da verdiğimiz mücadeleyle dayanışmaya davet etti.

SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ ÖRGÜTLENMEKTEN GEÇİYOR

Kıdem tazminatlarımızla ilgili yapılmak istenen düzenlemeye dikkat çeken Alemdar, haklarımızı geriye götürecek bir düzenlemeyi asla kabul etmeyeceğimizi, bu konuda Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'in aldığı kararlara uyarak mücadele edeceğimizi kaydetti. Adaletsiz vergi sistemine de değinen Alemdar, bu konuda TÜRK-İŞ olarak 800 bin'e yakın imzanın toplanarak Ak Parti TBMM Grubu yöneticilerine iletildiğini söyledi. Alemdar "Tüm çabamıza ve tepkilerimize rağmen, sırtımıza yeni vergiler yükleyecek yasa dün Meclis'ten geçti. Bu konudaki mücadelemizi de sürdüreceğiz." şeklinde konuştu. Anayasa'nın ilgili maddesini hatırlatan Alemdar, "Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmalı, vergi adaleti böylece sağlanmalıdır" dedi.

Sorunlarımızın çözümünün örgütlü olmaktan geçtiğini vurgulayan Alemdar, "Örgütlenme yalnızca sayısal bir büyüklük değildir. Daha paylaşımcı, daha adil, daha demokratik bir toplum için gerekliliktir. Biz ne kadar örgütlü ve güçlü olursak, demokrasimiz de o oranda güçlü olur, böylece hak ve özgürlüklerimiz de o oranda gelişir." şeklinde konuştu.

Katılımcılara teşekkür eden Alemdar, toplu iş sözleşmesi taslak çalışmasında başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

TEMSİLCİ EĞİTİMLERİ VE TASLAK TOPLANTISI YAPILDI

Alemdar'ın konuşmasından sonra İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayım Yorgun "Sendikacılık Fikrinin Doğuşu ve Temel Kavramlar" başlıklı; Sosyolog Eğitmen İsmail Karasu ise "Pozitif Yaşam Becerileri" başlıklı  eğitim sunumları yaptı. Ardından TARNET çalışanlarıyla birlikte toplu iş sözleşmesi taslak toplantısı gerçekleştirildi.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki