HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1504

TAPU VE KADASTRO TİS TASLAK TOPLANTISI YAPILDI

Sendikamız ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında bağıtlanacak 9. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hazırlıkları kapsamında toplu is sözleşmesi taslak toplantısı Ankara’da yapıldı. Sendikamızın tadilatını tamamlayarak hizmete açtığı yeni tesisi olan İzzOtel’de yapılan toplantımıza, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, Sendikamız Genel Mali Sekreteri Osman Aksoy, Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul ve Sendikamız Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Abdurrahim Pir ile yurdun dört bir yanındaki işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan toplantımızın açılış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar yaptı. Alemdar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde çalışan üyelerimizi selamlayarak sözlerine başladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kendisi açısından özel bir yeri olduğunu belirten Alemdar, “Ben 2003 yılında Koop-İş Sendikası Genel Başkanı olduğumda, ilk örgütlendiğimiz ve yetki aldığımız işyeri, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü oldu. Burada gerçekleştirdiğimiz örgütlenme ve arkasından gelen toplu sözleşme, Koop-İş’in önünü açtı. Bu nedenle bu işyerimizin benim için özel bir yeri var.” dedi.

SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ ÖRGÜTLÜ OLMAK

Konuşmasında esnek, kuralsız ve güvencesiz çalışmanın yaygınlaştırıldığına, düşük ücret ve adaletsiz gelir dağılımının gün geçtikçe daha çok hissedildiğine, iş kazalarına, vergi sistemindeki adaletsizliğe değinen Alemdar, bu sorunların çözüm yolunun örgütlenmek, büyümek ve bu yolla güçlenme olduğunu söyledi. Bu bakımdan yeni yeni örgütlenmeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Alemdar, geçtiğimiz süreçte H&M Mağazalarında gerçekleştirilen örgütlenmenin ardından ayakkabı mağazalarında ilk kez Foot Locker’da örgütlenme gerçekleştirdiklerini, bu işyerinde de toplu sözleşme yapmaya hazırlandıklarını kaydetti. Alemdar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 9. Dönem Toplu Sözleşme taslak çalışmalarında, temsilcilerimize başarı ve kolaylıklar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

ADLI: “SENDİKALAR TOPLUMUN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARI”

Alemdar’dan sonra söz alan ve “Bu ülkenin her ferdinin üzerine düşen görevler var. Biz bu görevleri hakkıyla yerine getirirsek ülkemizin kalkınması sağlanacaktır.” diyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "Biz sizlerin özlük hakları için sendikamızla beraber ciddi çaba içerisindeyiz. Çalışma mekanlarınız, vatandaşlarla olan ilişkileriniz, üzerinizdeki iş yükünün azaltılması her tür çabayı gösteriyoruz. Taslak çalışmanızın hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

TASLAK TOPLANTISI YAPILDI

Yapılan konuşmaların ardından üyelerimize, Sosyolog Eğitimci İsmail Karasu tarafından Kişisel Gelişim ve Motivasyon Eğitimi verildi. Karasu'nun eğitiminden sonra ise temsilcilerimizin aktif katılımıyla toplu sözleşme taslak toplantımız gerçekleştirildi.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki