HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1364

PANKOBİRLİK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TASLAK TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI

Alemdar: “Sendikal örgütlenmenin her geçen gün zorlaştığı böylesi bir dönemde, yüklendiğimiz görevin sorumluluğunun bilincindeyiz. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, bu görevi, tüm sendikal birikim ve deneyimimizle ancak daha da önemlisi, siz değerli arkadaşlarımızın desteği ve çabasıyla başarmak için elimizden geleni ortaya koyacağımıza inanmanızı istiyoruz.”

 

Pankobirlik’de çalışan üyelerimizin katıldığı toplu iş sözleşmesi taslak çalışması Ankara’da gerçekleştirildi.

 

8 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen ve açış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın yaptığı TİS taslak çalışmasına, Genel Sekreter Metin Güney, Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul, Toplu İş Sözleşmesi Birim Müdürü Aytuğ Balaman ve Toplu İş Sözleşmesi Uzmanları yer aldı.

 

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar açış konuşmasında şunları söyledi:

“Pankobirlik’in Koop-İş’in tarihinde çok önemli bir yeri var. Bu işyerindeki örgütlülüğümüz 40 seneyi aşıyor. Türkiye Pancar Ekicileri İstihsal Kooperatifleri yani Pankobirlik ile İlk toplu iş sözleşmesini 1977 yılında imzalanmış. O sırada Pankobirlik’te çalışan 450 üyemiz için önemli parasal ve sosyal haklar sağlanmış. Bu iki güçlü kuruluş arasındaki birliktelik, 40 yılı devirmiş. Günümüz koşullarında, bu çok uzun bir süre. Biz bu birlikteliği halen sürdürmekten gurur duyuyoruz. Pankobirlik gibi ülkemiz tarımı için çok önemli bir kuruluşta örgütlü olmaktan mutluluk duyuyoruz. Koop-İş Sendikası bu yıl 55. Yılına girdi. 21-22 Temmuz günlerinde Ankara’da 19. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Ülke genelinde 18 Şubemizden katılan delegelerimizin büyük coşkusuyla tarihimize, kültürümüze yaraşır bir genel kurul yaptık. Sizlerin arasından delege olan arkadaşlarımız da bu coşkuya destek verdiler. Yeni dönemde sizlerden aldığımız güçle, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sendikal örgütlenmenin her geçen gün zorlaştığı, Demokrasinin temel kurumlarından olan sendikaların işyerlerine sokulmak istenmediği, İşçi hak ve özgürlüklerinin geriletilmek istendiği böylesi bir dönemde, Yüklendiğimiz görevin sorumluluğunun bilincindeyiz. Bundan önce olduğu gibi, Bundan sonra da, bu görevi, Tüm sendikal birikim ve deneyimimizle Ancak daha da önemlisi, Siz değerli arkadaşlarımızın desteği ve çabasıyla başarmak için Elimizden geleni ortaya koyacağımıza inanmanızı istiyoruz. Yeni dönemde önümüze hedefler koyduk. Bunların başında elbette ki örgütlenme çalışmalarımız geliyor. Çünkü sizler de takdir edesiniz ki, büyük ve güçlü olmak, etkili olmanın anahtarıdır. O nedenle yeni dönemde örgütlenme çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.

Geçen dönem, Genel Kurulumuzdan hemen önce, Çok önemli bir iş başardık. Çabalarımız sonucunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında çalışan arkadaşlarımızı sendikamız bünyesine kattık. Onlarla ilgili yasal süreç aleyhimize sonuçlanmıştı. Ancak biz yılmadık, TBMM’den kanun çıkmasını sağladık ve bu işletmede çalışan 9 bin arkadaşımız artık Koop-İş üyesi oldular. Onlar için de toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başladık. Umuyorum başarılı bir sözleşme imzalayacağız. Bizim için örgütlenme kadar önemli olan diğer bir husus da, tüm üyelerimiz için başarılı toplu sözleşmeler imzalamaktır. Bugün de zaten bu nedenle bir aradayız.

Önümüzdeki günlerde sizler adına imzalayacağımız toplu iş sözleşmesinin taslak çalışmasını yapacağız. Bugüne kadar Pankobirlik işvereniyle İlişkilerimiz hep sosyal diyalog içinde gerçekleşti. Önemli sorunlar yaşamadık. Her sözleşmede önemli kazanımlar elde ettik. Daha önce bildiğiniz gibi, net ücret sistemine geçtik ve ücretlerde sabitleme sağladık. Kapsam maddesini genişleterek, daha çok arkadaşımızın sözleşmeden yararlanmasını sağladık. Bu sözleşmede de önemli bir sorunu çözmek için çaba sarf edeceğiz. Ücretler arasında kıdeme dayalı bir ayarlama yapacağız. Böylece bu kuruma yıllarını veren, kıdemli arkadaşlarımızı korumuş olacağız. Bu sorunu sözleşme masasında çözeceğimize inanıyorum. İşimiz çok kolay değil. Hem çalışanları hem de çalışanların temsilcileri olan bizler ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeleri kaygıyla izliyoruz. Döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar, enflasyondaki artış, birbiri ardına gelen zamlar, hepimizin cebini yakıyor. Hayat her geçen gün pahalanıyor. Bunları hep birlikte yaşıyoruz. Bu koşullarda toplu sözleşme masasına oturmak, inanın kolay değil. Ama her şeye rağmen biz işimizi yapacağız. Sizler adına iyi bir sözleşme yapmak için bütün gücümüzü ortaya koyacağız. İnsan onuruna yaraşır bir yaşamı sürdürmek için mücadele edeceğiz. Buna inanmanızı istiyorum. Önümüzdeki dönemde her zaman olduğu gibi, eğitime de büyük önem vereceğiz. Özellikle bugüne kadar eğitimlerimize hiç katılmamış arkadaşlarımıza öncelik vereceğiz. Yapacağımız eğitimlerde, sendikamızın hedeflerini, planlarını birlikte tartışacağız. Bugün 60 bini aşkın bir üye sayısına ulaşan Koop-İş’i bu büyüklüğüne yaraşır bir sendika haline getirmek için bütün gücümüzle çalışacağız. Sizler de Koop-İş üyesi olmaktan gurur duyacaksınız.

Dileğimiz bu sözleşmeyi sendikamıza ve Pankobirlik’e yaraşır bir biçimde, çalışma barışını bozmadan bitirmektir. Pankobirlik her geçen gün büyüyen dev bir kuruluş. Bizim de örgütlü olmaktan onur duyduğumuz bir kurum. Dileriz başarılı bir dönem geçiririz.”

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın açış konuşmasının ardından taslak çalışması toplantısına geçildi. Toplantıda Genel Sekreter Metin Güney, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul, Toplu İş Sözleşmeleri Servisi Müdürü Aytuğ Balaman, Toplu İş Sözleşmeleri Uzmanı Sezgin Bilgin ve Nergis Saat, çalışanların sorunlarını ve taleplerini dinledi, sorularını yanıtladı. Pankobirlik çalışanları için imzalanacak olan 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri için hazırlanacak teklif taslağı hakkında çeşitli illerden gelen çalışanlar ile görüş alışverişinde bulundular.

 

Koop-İş Sendikası

Basın Bürosu

SON EKLENEN HABERLER

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNDE YENİ DÖNEM TİS İMZALANDI

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKIFLARI İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDE UYUŞMAZLIK KONUSU OLAN MADDELERDE ANLAŞMA SAĞLANDI

VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİNDE TİS İMZALANDI

TARIM KREDİ'DE TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

FOOT LOCKER BİRİNCİ DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE TİS İMZA TÖRENİ YAPILDI

TARNET TİS TASLAK TOPLANTISI YAPILDI

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİLDİ
 

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

SYDV’DE TİS GÖRÜŞMELERİNE RESMİ ARABULUCU NEZDİNDE DEVAM EDİLDİ

TAPU VE KADASTRO TİS TASLAK TOPLANTISI YAPILDI

ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI’NDA 2. DÖNEM SÖZLEŞME İMZLANDI

BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI’NDA 2. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI VALİLİKLER VE KAYMAKAMLIKLAR TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON DAİRESİ BAŞKANLIKLARI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI İLE BAĞLI İŞYERLERİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TES-İŞ İLE YENİ DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

H&M TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİ YAPILDI

ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 4. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniveristesi Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.  

SYDV 2. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMEŞİ GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİLDİ

TÜRKİYE DENİZCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SYDV 2. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMEŞİ GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON DAİRESİ BAŞKANLIKLARININ 2.DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMEŞİ GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

SYDV YENİ DÖNEM TİS TASLAK TOPLANTISI

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNİN ÜÇÜNCÜSÜ YAPILDI

H&M BİRİNCİ DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİLDİ

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMEŞİ GÖRÜŞMELERİNİN 2.’Sİ YAPILDI

H&M BİRİNCİ DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİLDİ

H&M BİRİNCİ DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİLDİ

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

H&M BİRİNCİ DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI 2. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI…

İYTE'DE 4. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Doğu Marmara (MARKA) Kalkınma Ajansı 4.Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

   15 YILLIK MÜCADELEDE MUTLU SON...  

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 3.Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

BEBKA'DA YENİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI 2. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI TOPLU İŞ SÖZLEŞMEŞİ GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

PANKOBİRLİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 26. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMEŞİ İMZALANDI

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI TİS GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

TRAKYABİRLİK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI…

PANKOBİRLİK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TASLAK TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki