HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1705

“ÖLÜM YARDIMI ÖDENEĞİ” DUYURUSU

GENEL KURULDA YAPTIĞIMIZ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİYLE, ÜYELERİMİZİN ÖLÜMÜ HALİNDE GERİDE KALANLARINA “ÖLÜM YARDIMI ÖDENEĞİ” UYGULAMASI BAŞLADI.

Sendikamızın 21-22 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen 19. Olağan Genel Kurulunda, Yönetim Kurulumuz tarafından verilen önergenin kabul edilmesiyle, hayatını kaybeden üyelerimizin geride kalanlarına “Ölüm Yardımı” verilmesi karara bağlandı.

60 bini aşkın üyesiyle büyük bir aile olan Koop-İş Sendikası, Anatüzüğü’ne koyduğu bu uygulamayla, sosyal dayanışmanın, zor ve acılı günlerde yardımlaşmanın, gerçek bir aile olmanın bir örneğini ortaya koymuş oldu.

Böylece, hayatını kaybeden her üyemiz için, öncelikle eşine, eşi ölmüşse veya boşanmışlarsa eşit oranda çocuklarına, üye bekarsa öncelikle annesine, annesi ölmüşse babasına olmak kaydıyla “Ölüm Yardımı” verilecek.

Ölüm Yardımı ödenebilmesi için üyemizin ölümünden itibaren en geç 3 ay içerisinde ölüm belgesi ve veraset ilamı eklenmiş bir dilekçeyle Şubelerimize başvurulması yeterli olacak.

25 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe koyduğumuz Ölüm Yardımı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 208. maddesiyle belirlenen “Ölüm Yardımı Ödeneği”nin iki katından fazla olmamak kaydıyla belirlenecek.

Yönetim Kurulumuzun konuya ilişkin Şubelerimize gönderdiği genelge aşağıdadır.

Bu kararı Genel Kurulumuzda oybirliği ile kabul eden delegelerimize teşekkür ediyoruz. Tüm üyelerimize uzun ve sağlıklı bir ömür diliyor ve bu uygulamanın Koop-iş topluluğuna hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.

 

Koop-İş Sendikası

Basın Bürosu

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki