HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 2147

Sendikamız İstikrarlı Büyümesi ile

“Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı”

Olmaya Devam Ediyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) verilerine dayanarak hazırlanan ve her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki kez açıklanan Çalışma Hayatı İstatistiklerinin Ocak 2019 dönemi rakamları 31 Ocak 2019 günü açıklandı. Resmi Gazete’de yayımlanan istatistiklere göre ülkemizde sigortalı çalışan işçi sayısının 13.411.983, sendikalı işçi sayısının 1.859.038, sendikalaşma oranının %1,1 artarak %13,86 olduğu belirtildi.

Açıklanan istatistiklere göre, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ, 1 milyona yaklaşan üye sayısı ile ülkemizin en büyük ve en güçlü konfederasyonu olmaya devam ediyor.

Açıklanan son istatistiklere göre, 2013 Ocak ayında 28 bin 089 olan üye sayımız, %123 artışla 62 bin 857’ye ulaştı. Sendikamız Koop-İş, 62.857 üye sayısı ile Konfederasyonumuz içinde dördüncü, tüm sendikalar içinde altıncı sıraya yükselerek, istikrarlı ve kararlı bir biçimde büyümesini sürdürdü.

Bizi gururlandıran ve Sendikamızın geleceğine olan inancımızı pekiştiren bu önemli başarıda emeği ve katkısı olan tüm Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleriyle, baştemsilcilerimiz ve temsilcilerimize, personelimize ve siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.

Sendikamız Koop-İş bundan sonra da Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı olmaya devam edecek, üyelerinin hak ve çıkarları için mücadele etmeyi sürdürecektir.

 

Koop-İş Sendikası

Basın Bürosu

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki