HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1489

KOOP-İŞ 54 YAŞINDA

Bugün 54 yaşını geride bırakmanın onurunu yaşayan KOOP-İŞ Sendikası, üyelerinden aldığı güç ve destekle, her bir üyesinin hak ve özgürlüklerini koruyarak daha da büyüyecek, güçlenecek ve “Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı” olmaya devam edecektir.

KOOP-İŞ, 54 yıl önce bugün, 2 Ağustos 1964 günü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Memurları Derneği’nin Ankara’da yaptığı genel kurulla, kendisini tasfiye etmesiyle kuruldu. Aynı gün çeşitli illerden Ankara’ya gelen 48 kurucu üye tarafından kurulan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Personeli Sendikası (Koop-İş) Türk sendikal hareketinde yerini aldı.

KOOP-İŞ Sendikası, kurulduğu günden bu yana geçen yarım yüzyılı aşan ömrü ile ülkemiz demokrasisine ve sendikal yaşamına önemli katkılarda bulundu. Başlangıçta bir işyeri sendikası olarak kurulan KOOP-İŞ, işkolu düzeyinde ve Türkiye genelinde faaliyet göstermeye başladığı andan itibaren, ülkemizin en büyük işçi sendikaları konfederasyonu olan TÜRK-İŞ’in üyesi oldu.

KOOP-İŞ’in sendikal anlayışının ve mücadelesinin temelinde devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü yaklaşımı vardır. KOOP-İŞ, Anayasamızda da ifadesini bulan, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, temel insan hak ve özgürlüklerini esas alan demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin yanındadır.

KOOP-İŞ Sendikası, meydanlarda, işyerlerinde, her yerde, her zaman demokrasiyi savunmaktadır. Sendikamız 15 Temmuz 2016 günü halkın iradesiyle seçilmiş Meclisimize ve seçim yoluyla işbaşına gelmiş Hükümetimize, demokrasi dışı karanlık güçlerin darbe girişimine karşı halkın iradesini savunmuş, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in öncülüğünde darbelere karşı demokrasiye sonuna kadar sahip çıkmıştır.

Bugün ülkemiz sendikacılık hareketinde “parlayan bir yıldız” olan Sendikamız, Türk sendikacılığında istikrarlı yerini korumakta, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ içinde 5’nci, tüm sendikalar içinde 7. büyük sendika olmanın verdiği onuru taşımaktadır.

KOOP-İŞ’e inanarak ve güvenerek Sendikamıza üye olan, desteklerini esirgemeyen üyelerimizin hak ve çıkarlarını korumak, onlara insan onuruna yaraşır bir yaşam sunmak KOOP-İŞ’in her zaman namus borcu olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.  

55. yılımıza girerken hedefimiz, durmadan çalışmak, daha çok örgütlenmek ve üyelerimizin hak ve çıkarlarını sonuna kadar korumaktır. Bunun için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.

Ülkemizin dört bir yanında, o yılların zor koşullarında KOOP-İŞ’i kuranlara ve yaşatarak bugünlere getirenlere şükran ve minnet duyuyoruz. Hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet, yaşayanlara sağlık ve mutluluk diliyoruz.

Bugün, 54. kuruluş yıldönümümüzün onurunu yaşarken;

Sendikamızı bu günlere getiren, Koop-İş’in bayrağını onurla taşıyan kurucularımıza, Sendikamızın gücüne güç katan Genel Başkanımız Eyüp Alemdar ve Genel Yönetim Kurulu başta olmak üzere, Şube Başkanlarımıza ve Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine, işyeri baş temsilci ve temsilcilerine, personelimize ve bize inanan, güvenen, desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyor, mutlu bir gelecek diliyoruz.

54. Yaşımız Kutlu Olsun…

 

Koop-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki