HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 4160

H&M TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİ YAPILDI

Türkiye’de ilk kez uluslararası giyim mağazalarında gerçekleşen sendikal örgütlenme ve bunun sonucunda imzalanan tarihi toplu iş sözleşmesi nedeniyle gerçekleştirilen imza töreni, Sendikamız Genel Merkezi toplantı salonunda yapıldı. Yaklaşık 2800 H&M çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmemizin 24 Eylül 2019 tarihinde yapılan imza törenine, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, H&M Ülke Müdürü Müge Arpacıoğlu ile Sendikamız ve H&M yöneticileri ve işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar bir konuşma yaparak, bu tarihsel öneme sahip toplu iş sözleşmemizin imzalanmasından dolayı H&M Türkiye yöneticilerine, H&M çalışanı üyelerimize, emek dostlarına teşekkür etti. Alemdar konuşmasında sendikanın varlığının işyerinde disiplinli çalışma ortamının oluşturulmasında, verimliliğin, istikrarın, huzurun ve çalışma barışının tesis edilmesinde önemli bir paya sahip olduğunu belirterek "Koop-İş Sendikası olarak felsefemiz şudur: İşyerimiz bizim evimizdir, yuvamızdır. Evimize sahip çıktığımız gibi işyerimize de sahip çıkarız. Bizim felsefemiz, çalışmak, verimli olmak, iş disiplinini korumak, işyerimize kazandırmaktır. Pastayı büyütmektir. Hedefimiz ise kazandırdığımızdan hakça payımızı almaktır." şeklinde konuştu.

Toplu iş sözleşmesiyle önemli hak ve kazanımlar elde edildiğini kaydeden Alemdar, sözleşmemizde haftada 2 gün tatil (2 off), yemek ücretlerin adaletli şekilde düzenlenmesi, ücret artışı, ikramiye ve sosyal yardımlar, kısmi süreli çalışanların (part-time) çalışma sürelerinin düzenlenmesi gibi son derece önemli düzenleme ve kazanımların yer aldığını söyledi.

Üyelerimizi, emek dostlarını, bilinçli bireyleri H&M başta olmak üzere sendikalı işyerlerinden alışveriş yapmaya, bu işyerlerini desteklemeye çağıran Alemdar, "Sözleşmede emeği geçenlere, H&M yöneticilerine ve üyelerimize teşekkür ediyor, bu tarihi sözleşmenin hepimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Alemdar'dan sonra söz alan H&M Ülke Müdürü Müge Arpacıoğlu ise teşekkür ederek, "H&M olarak hak ve özgürlüklere başından beri saygı duyuyoruz. Çalışanlarımızın sendikal örgütlenme çalışmaları içine girmesine de bu yüzden saygı duyduk. Sürecin sonunda da güzel bir toplu sözleşmeye imza attık. Umarız ki bundan sonra daha da iyi bir çalışma ortamı olacaktır. Sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Arpacıoğlu'ndan sonra ise Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da kısa bir konuşma yaptı. Atalay H&M’de imzalanan tarihsel öneme sahip bu sözleşmeden dolayı son derece mutlu olduğunu söyleyerek “Türkiye’de ilk kez uluslararası giyim mağazalarında imzalanan bu tarihi toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi.

Tören, imzaların atılmasının ardından sona erdi.

Toplu iş sözleşmesi ile ilgili diğer detaylar ilgili Şube Başkanlıkları ile Uzmanlarımızdan temin edilebilecektir. 

İmzalanan toplu iş sözleşmemizin, üyelerimiz başta olmak üzere sendikamıza ve çalışma hayatına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki