HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 326

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Başarılarla Dolu Olsun...

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, yeni eğitim öğretim yılının başlangıcı vesilesiyle bir açıklama yaptı.

Alemdar yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bir toplumun kalkınması ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ilerlemesi, eğitime verdiği önemle doğru orantılıdır. Toplumun geleceğini şekillendiren, bireylerin geleceğe sağlıklı ve bilinçli olarak hazırlanmasında aileden sonra en önemli basamağı teşkil eden eğitim kurumlarımız ve bu kurumlarda yetişen değerli öğrencilerimiz, bizlerin, ülkemizin, milletimizin ve ulusumuzun geleceğinin garantisidir.” dedi.

Başkan Alemdar sözlerine Şöyle devam etti; “Bugün bütün Türkiye'de ders zili çaldı. Öğrencilerimiz öğretmenlerimiz, ailelerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı'nın cefakar emekçileri ülkemizin aydınlık geleceğine ışık tutan, eğitim ordumuz için önemli bir gün. Kolay değil, 18 milyonu aşkın çocuğumuz, 1 milyonu aşkın eğitim çalışanımız okul yolunda emek harcayacak.

Ülkemizin eğitim alanında aşması gereken ciddi sorunları var. 21. yüzyılın gerçeklerine ve gereklerine uygun, bilim ve teknolojide atılım yapmamıza imkan sağlayacak kuşaklar yetiştirmek için çalışmak, bunu fırsat eşitliğini imkan veren bir perspektifle hayata geçirmek zorundayız.

Araştıran, sorgulayan, kendine Güvenen, vatanı ve milletine bağlı geleceğe umutla bakan kuşaklar yetiştirmek için seferber olmak zorundayız.

Bu vesileyle, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının, başta Milli Eğitim Bakanlığında çalışan üyelerimiz olmak üzere, tüm Milli Eğitim emekçilerine, değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize hayırlı olmasını diler, daha yenilikçi, daha üretici ve daha adil bir Türkiye için el ele çalışacağımıza olan inancımızın tam olduğunu dile getirmek isterim."

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki