HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 6421

   15 YILLIK MÜCADELEDE MUTLU SON...  

SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKIFLARINDA ÇALIŞAN VE YAKLAŞIK DOKUZ BİN ÇALIŞANI İLGİLENDİREN İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN REDAKSİYONU TAMAMLANDI VE TARAFLARCA İMZALANDI

Değerli vakıf çalışanları;

Bildiğiniz gibi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne bağlı İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları adına Sendikamız ile Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) arasında yürütülmekte olan İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerindeki uyuşmazlık, Yüksek Hakem Kurulunun 28.02.2019 tarih ve E. 2019/25, K.2019/72 sayılı kararı ile sonuçlanarak, 01.07.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak birinci dönem işletme toplu iş sözleşmemiz yürürlüğe girdi.

Toplu iş sözleşmesinin tarafları, 05.04.2019 tarihinde TÜHİS toplantı salonunda bir araya gelerek müzakerelerde kabul edilen maddeler ile Yüksek Hakem Kurulunun; 28.02.2019 gün ve E.2019/25, K.2019/72 ile 19.03.2019 E.2019/25, K.2019/72-A sayılı Kararlarını bir araya getirerek imzaladı.

İmza törenine, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünü temsilen Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Özdağ, Vakıf Hizmetleri Daire Başkanı Semiha Boybek, Genel Sekreterimiz Metin Güney, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul katıldı. Törende ayrıca, TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Yılmaz, TİS Müşaviri Dr. Şerafettin Güler ve TÜHİS Uzmanları, Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Servisi Müdürü Aytuğ Balaman, TİS Uzmanı Sezgin Bilgin ile TİS Uzman Yrd. Nergis Saat hazır bulundu.  

Değerli Vakıf çalışanları;

Sendikamızın 2004 yılında Sakarya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında işyeri düzeyinde başlattığı bu zor ve yorucu sürecin başarıyla sonuçlanmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Vakıflarda gerçekleştirdiğimiz örgütlenme mücadelesinin sonunda da, 2014 yılında tüm vakıfları kapsayacak şekilde işletme düzeyinde toplu sözleşme yetki başvurusunu gerçekleştirdik. Bu başvurunun ardından, sizlerin de yakından bildiği yasama ve yargı süreçlerinin sonunda da bugünkü geldiğimiz noktaya ulaştık. Böylece nihayet, Vakıf çalışanları 7144 sayılı kanun, yargı kararları ve Yüksek Hakem Kurulu kararlarıyla kamu işçisi niteliğine kavuşmuştur.

Bu yorucu ve zor şartlar altında yaşanan süreç boyunca, Sendikamızdan güvenini ve desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen siz değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz. Sözleşmenin başta vakıflarda çalışan üyelerimize olmak üzere Sendikamıza, işverene ve çalışma hayatına hayırlı olmasını diliyoruz.

Toplu iş sözleşmesinin tam metnini bağlı bulunduğunuz Şube Başkanlığından temin edebilirsiniz.

Koop-İş Sendikası

Basın Bürosu

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki